RETINOL [LiKe] AGE CONTROL SERUM

Retinol Yaş Kontrol Serum

CERRAHI MÜDEHALE OLMADAN AYDINLIK VE GENÇ BİR CİLT GÖRÜNÜMÜ!

Bitki kaynaklı retinol ile formüle edilen Age Control Serum, cildinizde iddialı bir dönüşüm vaadediyor! İnce çizgi ve kırışıklık görünümünü hedef alan serum düzenli kullanımda gözenek görünümünü giderip, aydınlık bir cilt görünümü sağlıyor. Cildin doğal nem bariyerine uyumlu olmak için özel olarak seçilen bileşenler, cildin sahip olduğu ancak yaş ile birlikte kaybettiği ihtiyaçları yenileyip onarıyor.

Retinol “Like” Age Control Serum,1.0% bitki kaynaklı retinol içeriği ile klasik retinol içeren kremlere yeni bir soluk getiriyor. Besleyici ve onarıcı etkisine ek olarak bitki bazlı olmasından kaynaklı nazik formu, hassas ciltlerin bile güvenle kullanabileceği yapıdadır.

Elde edildiği Bidens Pilosa bitkisi kolajen üretimini arttırıp cildi sıkılaştırır. Retinol kullanımında özellikle vurgulanan güneşe karşı hassasiyet durumu bitki kaynaklı retinol’de söz konusu değildir fakat yine de SPF içeren bir koruyucu krem ile devam edilmesi daha uygun olacaktır.

 

  • Yaş alma belirtilerini azaltır
  • Serbest radikallere karşı cildi korur
  • Cildi pürüzsüzleştirir ve sıkılaştırır
  • Cilt tonunu iyileştirir
  • Bitki bazlı retinol içeriği ile hassas ciltler için uygundur

Ürün İçeriği

Bitki Bazlı Retinol-like Komplex; Bitki bazlı retinol (Bidens Pilosa) hücre yenileyici özelliği ile yaş alma belirtikerini hedef alır ve sıkı bir cilt görünümünü destekler. En güçlü anti-aging içeriklerden biri olarak bilinir. Soyucu etkisi ile tıkalı gözenekleri açar, güneş kaynaklı leke görünümünü azaltır. Bazı ciltlere hassasiyet yaratabilen retinol içeriğine alternatif olarak kullanılan bitki bazlı retinol, cilt tarafından kolayca tolere edilir ve en hassas ciltler için bile kullanıma uygundur.

Neden Bidens Pilosa?

Bio-retinols bitkilerden elde edilen doğal bir içeriktir. Vitamin A ‘dan elde edilen Retinol’e alternatif olarak kullanılır ve aynı etkilere sahiptir. Bidens Pilosa bitkisinden elde edilen Retinol hassas ciltler tarafından da kullanılabilir. Güney Amerika kaynaklı bitki Asteraceae familyasından gelmektedir. Bazı coğrafyalarda medikal amaçlı da kullanılır.

Jania Rubens (Kırmızı Yosun): Kırmızı yosun türleri kozmetikte yıllardır kullanılan bir bitkidir. Zengin bir antioksidan kaynağı olarak bilinen bitki, elastiyet kaybını önler ve çizgi görünümünü azaltır. Yağ asitleri, amino asitler ve vitaminler açısından zengin olan Kırmızı yosun güçlü bir antiaging içeriktir. Formülasyonlarımızda kullandığımız kırmızı yosunlar antioksidan içeriğin en yoğun olduğu Mart ayında toplanır ve cildi kışa güçlü bir şekilde hazırlar. Retinol Like Krem, cildin defansını güçlendiren 100% Jania Rubens (Kırmızı yosun) özünden elde edilir. Fermentasyon uygulamamız antioksidan gücünü arttırır; Kullanılan kırmızı yosunlar doğal olarak fermente edilir ve 100 gün 36.5 ° derecede tutularak antioksidan gücü arttırılır. Bu method bitki içindeki yararlı mineral ve polisakkaritlerin kaybını engelleyerek nemlendirme özelliğini kaybetmemesini sağlar.

Alpha Glucan Oligosaccharide: Alpha-glucan oligosaccharide iyi bakterileri destekleyen bir enerji kaynağıdır. Mikrobiyomu besleyerek cilt florasını korur ve mikrobiyotanın daha çabuk iyileşmesini sağlar. Zararlı bakterileri azaltmaya yardımcı olur. Doğal şekderden üretilmiştir.

Angelica kökü: Japon Angelika kökü, cildi aydınlatır ve renk .eşitsizliklerini gidererek sağlıklı ve canlı bir cilt görünümü sağlar.

Glow pearls: Aydınlatıcı özelliği ile cilde anında canlı bir görüntü kazandırır. antioksidan özelliği, cildi çevresel faktörlere karşı korumaya yardımcı olur. Cildin mikro sirkülasyonunu canlandırarak lekeli görünümü gidermeyi hedefler.

Birch Juice (Huş Ağacı) Suyu: Manganese gibi iz minareller açısından zengin olan bitki, amino acidler açısından da zengindir. Cildin koruyucu bariyerini güçlendirir. Aynı zamandan cilt için güçlü bir nemlendirici içeriktir. Çok ince moleküllü yapısı cilt tarafından anında emilir. B3 (niacinamide) vitamini açısından zengin olup cilt tonunu iyileştirmeye yardımcı olur.Vitamin C içeriği ile de hücre yenilenmesini arttırır ve aydınlık bir görünüm sağlar.

Arpa Özü;: Arpa özleri nemlendirici ve yatıştırıcı özelliği ile bilinir. Cildin koruyucu bariyerini yeniler ve antoksidan içeriği ile cildi zararlı serbest radikallere karşı korur.

Pamuk çekirdeği Yağı: Kokusuzdur ve cildi nemlendirme ajanı olarak kullanılır.

Keten Tohumu Yağı: Keten tohumu yağı omega yağ asidi açısından zengindir ve yatıştırıcı etkisi ile bilinir. Oleic, linoleic, palmitic ve stearic acids içeren keten tohumu yağı nem kaybını engelleyerek cildi nemli tutmaya yardımcı olur.

Betula Alba (Huş Ağacı) Suyu:  Manganese gibi iz minareller açısından zengin olan bitki, amino acidler açısından da zengindir. Cilt için güçlü bir nemlendirici içeriktir.

Propanediol: Propanediol kozmetikte içeriklerin (salisilik asit gibi) emilimini yoğunlaştırmak için kullanılır ve etkinliği yoğunlaştırır. Mısırdan elde edilen Propanediol nemlendirici özelliği ile de bilinmektedir.

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil: flower Seed oil acts as a moisturizing agent and oil carrier for the incorporation of essential oils.

Murumuru Çekirdeği Yağı: Astrocaryum murumuru çekirdeği yağı oda sıcaklığında katı halde bulunan kokusuz bir yağdır. Cildin nemli kalmasına yardımcı olur. Brezilya palmiye ağacından elde edilen Murumuru çekirdeği yağı palm yağı ile aynı özelliklere sahiptir.