Hakkında

Dünyanın göz bakımında uzman markası Christian Breton’nın kuruluşu, markanın yaratıcısı Christian Breton’nın seçkin bir bilim insanı ve genetik uzmanı olan annesinin genetik ve DNA-RNA’nın cilt tiplerine olan etkisini araştırdığı çalışmalarına dayanmaktadır.

Dr. Breton’nın uzman ekibi ile 15 yıl süren araştırmaları sonucunda genetiğin, DNA-RNA Kompleksinin cilt ve cilt hücreleri üzerinde pek çok etkisi olduğunu keşfetmesi ile beraber, Christian Breton annesinin çalışmalarını temel alarak 28 yıl önce kendi kozmetik şirketini kurmaya karar vermiştir.

Christian Breton’nın bilime ve güzelliğe olan inanılmaz ilgisi, uzman araştırma ekibi ve yenilikçi ürünleri ile kısa sürede büyüyen marka, günümüzde 55 farklı ülkede, 6000’den fazla satış noktasında tüketicileri ile buluşmaktadır.

 

 

Göz Grubu Ürünleri

Güçlü kriyoterapi konsepti Eşsiz aktif içerikler

Yüz Grubu Ürünleri

Eşsiz lüks içerikler Gözle görülür sonuçlar

 

 

 

Bir Cilt Bakımından Çok Daha Fazlası!

Klasik bir cilt bakım markasından çok daha fazlasını sunma hedefi ile yola çıkan Christian Breton, 25 yıllık bilimsel çalışmaların sonucunda, klinik olarak onaylanmış sonuçlar sunan 17’den fazla global patentli formül yaratmıştır.

Göz, yüz, dudak ve boyun bölgeleri için ayrı ayrı geliştirilen ürünleri ile yaşlanmanın her türlü belirtisiyle savaşan Christian Breton, farklı cilt problemlerine karşı farklı çözümler sunmaktadır.

Ödüllü ürünleri ile cilt bakımında iddiasını kanıtlayan Christian Breton, Celine Dion gibi ünlülerin favorisi olmuş, seçkin doktorlar ve bilim insanları tarafından tavsiye edilen bir marka haline gelmiştir.


Christian Breton Ürünlerinde Kullanılan 5 Önemli İçerik

 1. YILAN ZEHRİ PEPTİTİ: Kırışıklık karşıtı özelliği ile yüz kaslarını gevşetir ve pürüzsüzleştirici bir etki bırakarak çizgileri yumuşatır.Kaslarda kasılmayı engellediği için ifade çizgilerinden oluşan kırışıklık görünümü meydana gelmez.
 2. KOLAJEN: Cilt dokusunu sıkılaştırmaya, cildin elastikiyetini ve parlaklığını arttırmaya, nemsizlikten kaynaklı ince çizgi oluşumu gibi yaşlılık belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Cildin yaşlanma sürecini geciktirmesi açısından önemli aktif bir içeriktir.
 3. HAVYAR: İçerisinde bir canlıyı oluşturabilme potansiyeli taşıyan havyar, çok zengin bir protein, fosfolipit, mineral ve vitamin kaynağıdır. Bu özelliği sayesinde etkili bir anti-aging bileşenidir. Cildi besler ve serbest radikallere karşı korur. Ciltte kolajen ve elastin üretimini destekler. Havyar, yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasında etkin rol alır. Cilt hücrelerini besler, canlandırır ve uyku halinde olan hücreleri harekete geçirir.Christian Breton ürünlerinde 3 farklı havyar kullanılmaktadır:
  • Beyaz Mersin Balığı Havyarı
  • Sibirya Mersin Balığı Havyarı (dünyanın en iyi ve en pahalı havyarı)
  • Mersin Balığı Havyarı (en besleyici havyar)
 4. ALTIN: Altın tarih boyunca gençleştirici ve güzelleştirici özellikleri ile bilinen bir içerik olmuştur. Altın iyonları kan akışını hızlandırarak formu bozan hücreleri yeniler, çizgi ve kırışıklık görünümü azaltır. Ciltte kolajen üretimini destekleyerek, elastikiyet kaybını önlemeye yardımcı olur. Altının bilinen diğer bir özelliği melanin salgılanmasını yavaşlatmasıdır. Bunun sonucunda yaşlılık ve güneş lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Yaşlanma ve kırışıklık karşıtı altın anti-aging özellikler taşıyan bir maddedir. Tüm cilt ve kırışıklık tipleri için etkili çözümler sunar. Altın cilt için güçlü bir antioksidandır. Saf altın, oksidasyon hasarını tersine çevirerek cildi daha sıkı, esnek ve genç hale getirir
 5. HYALÜRONİK ASİT: Doğası gereği, suyu sünger gibi emen ve ağırlığının 1.000 katından fazlasını dermist tabakada tutabilen hyalüronik asit bu sayede epidermis tabakanın kurumasını engeller ve cilt nemini dengede tutar. Böylelikle cilt daha gergin ve dolgun bir görünüm kazanır. Hyalüronik asit cildi nemlendirme açısından paha biçilmez bir içerik olup, aynı zaman etkili bir anti-agingdir.

Christian Breton Sosyal Medya Hesapları